BMW X1 2.0 diesel 143 km opinie

Tutaj komentujemy i opiniujemy ogłoszenia samochodów i motocykli marki BMW. Ogłoszenia BMW z portali takich jak olx, gratka, Sprzedajemy, czy otomoto, a także wszystkich innych miejsc.
admin
Administrator
Posty: 5807
Rejestracja: 9 lut 20, 21:40

BMW X1 2.0 diesel 143 km opinie

Post autor: admin »

BMW X1 2.0 diesel 143 km opinie - bmw-x1-e84.webp
BMW X1 2.0 diesel 143 km opinie - bmw-x1-e84.webp (703.22 KiB) Przejrzano 65 razy

BMW wykazało się zbytnim optymizmem, prezentując nadmierne oczekiwania co do żywotności silników w trybie long-life podczas serwisowania. Przedłużone interwały wymiany oleju w licznych pojazdach wpłynęły niekorzystnie na stan techniczny łańcuchów rozrządu. Inicjalnie, problemy napinaczy przyczyniały się do stopniowego luzowania się łańcucha, co w rezultacie prowadziło do uszkodzeń kół zębatych, z którymi bezpośrednio współpracował.

Proces kompleksowej wymiany rozrządu był dodatkowo utrudniony ze względu na specyficzne umiejscowienie od strony ściany grodziowej, generując przy tym łączny koszt minimalny rzędu 3 tys. złotych. Problematyka ta, znana przede wszystkim w przypadku 2-litrowych jednostek diesla N47, objawia się również w odmianach benzynowych. Silniki 2-litrowe z turbodoładowaniem (N20) notorycznie borykają się z niedomaganiem pompy olejowej.

Przekładnie kierownicze w BMW X1, podobnie jak i napędy xDrive, prezentują jedynie umiarkowaną trwałość, objawiając się stukaniem z powodu uszkodzeń "krzyżaków" bądź maglownicy w przypadku przekładni kierowniczych, a także zawodzeniem skrzyni rozdzielczej w układzie xDrive. Wymiana klocków hamulcowych oraz łożysk kół jest częstsza niż w przypadku innych aut.

Standardowo koszty związane z oryginalnymi oponami run-flat (ok. 600-700 zł za sztukę) stanowią wydatek trudny do zaakceptowania, co prowadzi do powszechnego zjawiska wymiany na standardowe ogumienie (nie run-flat) przez wielu użytkowników, ale to już co kto lubi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post